Vefk Nedir, Büyü müdür? – Bilgi Denizi

Vefk Nedir, Büyü müdür?

Bir önceki makalemizde sizlerle vefk nedir konusunu paylaşmıştık. Bu günkü makalemizde de ise, vefk ile ilgili en çok merak edilen kolar olan vefk büyümüdür, vefk muska mıdır, vefkin muskadan farkı nedir  ve vefk yapmak dinen caiz midir sorularına yanıt vereceğiz. Öncelikle yapılan vefkin geçerli olması ve işe yaraması için vefkin yapımının kurallarının çok iyi bilinmesi gerektiğini yeniden hatırlatalım.

Vefkin Yapılış Kuralları

Vefkin yapılış kuralları arasında burçlar, burçların özellikleri, uğurlu gün ve geceleri, burçların yönetici gezegenlerini, Gezegen ve yıldızların birbirleri olan düşmanlık ve dostluklarını, saatleri, gezegen tütsülerini, günlerin ve gezegenlerin hizmetlilerinin isimlerini ve vefkin derecelerinin hizmetlilerinin adlarını bilmeniz gerekmektedir. Ya da vefki yapan kişinin bu kuralları çok iyi bilmesi ve bu kralları uygulayarak vefk yapması gerekmektedir.

Vefk Büyü müdür ?

Vefk yaptıracak kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de vefk büyü müdür sorusudur. Vefk büyü müdür sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Vek yaptırmanın büyü ile hiç br alakası yoktur. Büyü, Allah c.c.’den başka bir kudretin varlığına inanıp, şeytanı memnun edecek şekilde yapılan kötü amaç taşıyan işlemlerdir. Yani açık bir şekilde Allah’a şirk koşmaktır. Vefk ise, tamamıyla Rahman amaçlı yapılan bir işlemdir.

Vefk Muska mıdır -:Vefkin Muskadan Farkı Nedir ?

Vefk muska olarak düşünülse de muska le farklı yönleri vardır. Muska, üzerinde bulundurduğu manyetik alan bittiği zaman etkisini kaybeder. Fakat vefk, evrensel enerjiyi emdiği için, kainat var olduğu sürece etkisini asla kaybetmez.

Vefk Yaptırmak Dini Açıdan Caiz midir ?

Vefk ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi de vefk yaptırmak dini açıdan caiz midir değil midir sorusudur. Allah c.c karşılaşılan bir sıkıntıdan dolayı, kullarına vermiş olduğu imkanların kullanılmasını farz kılmıştır. Yani tevekkülü farz kılmıştır. Bundan dolayı vefk de tevekkülün bir parçasıdır. İslam inancına da uygun bir davranıştır. Ve bir çok İslam ailimin de vefk ile ilgili sayısız kitabı mevcuttur.

Vefk Kaderi Değiştirir mi?

Allah c.c.’nin Allah’ın kulları için takdir etmiş olduğu kader değişmez. Allaj c.c. kulunu hangi yola sokacaksa bir kolaylığını verir. Allah c.c vefk yazdıracak kulunun kaderine zaten vefk yaptırmayı yazmıştır. Kişi zamanı geldiğinde vefk ilimine sahip olan kişi ile karşılaşır ve vefk işlemin yaptırır. Vefk tıpkı bir makineye benzer. Siz ister inanın ister inanmayın, usulüne uygun olarak hazırlanmış olan vefk amacı doğrultusunda, size hizmet edecektir.

Hakkında Tuğçe Demir

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum, insan davranışları üzerine bir çok makale kaleme aldım, yüksek lisansımı psikoloji üzerine yapmaktayım.

Dikkatinizi Çekebilir

Zayıflamak İçin Kullanılan Ürünler Kişide Bağımlılık Yapıyor! – Bilgi Denizi

Zayıflamak İçin Kullanılan Ürünler Kişide Bağımlılık Yapıyor!

Psikiyatri uzmanlarını yapmış olduğu araştırmalara göre; zayıflamak için kullanılan ürünlerin bazılarında uyuşturucu ve keyif verici niteliğine sahip maddenin bulunabileceği hususunda uyarıyor. Ayrıca buna ekleyerek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir