Kuşburnu Çayının Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları Nelerdir? – Bilgi Denizi

Kuşburnu Çayının Bilmediğiniz Çok Önemli Faydaları Nelerdir?

Bitkisel çaylar, hepimizin sıklıkla kullandığı içecekler. Kimisi bizi rahatlatır, kimisi, bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Her ne için kullanıyorsanız, mutlaka önerilen dozlarda kullanmakta fayda var elbette. Her şeyin azı karar çoğu zarar sonuçta. Bu gün size bitkisel çaylardan çok kıymetli bir çay konusunda bilgiler sunacağım.

Kuşburnu Çayının Faydaları

 • Kuşburnu çayının en çok bilinen faydalarının en başında kalp damar sağlığını koruması geliyor.
 • İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Vitamin ve mineral açısından son derece zengin olan kuşburnu çayı içerisinde bulunan E, K, A, B vitaminleri, likopen, magnezyum ve demir mineralleri ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hücre yenilenmesinde ve sinir sisteminde son derece faydaları etkileri vardı.
 •  Kuşburnu limondan 60 kat daha fazla C Vitamini içermektedir.
 • Kuşburnu içeriğinde bulunan petkin nedeniyle kabızlık sorunu için de doğal çözümler sunar. Ayrıca bağırsak parazitleri için de son derece doğal bir çözüm yoludur.
 • Kuşburnu çayı, kandaki kötü kolesterolü düşürerek iyi kolesterolü yükseltici etkiye sahiptir. Bu faydası sayesinde kalp damar hastalıklarına karşı koruma sağlar.
 • Kuşburnu çayı içemiyorsanız, kuşburnunu şekersiz marmelat yapıp o şekilde tüketebilirsiniz. Bu sayede tüm faydalarından istifade edebilirsiniz.
 • Kuşburnu çayı da marmelatı da kanser hücrelerine karşı koruma sağlar. Kanser hücrelerinin büyümesini ve gelişmesini önleyecek kadar güçlü bir antioksidandır.
 • Kuşburnu çayı cildi güzelleştirir. Cildin kolojen seviyesini artırır. Ayrıca cildin elastikiyetini artırarak yaşlanmayı geciktirir.  İçerdiği gamalinoleik asit cildi canlandırır ve güneş yanıklarına fayda sağlar.
 • İçeriğinde bulunan K vitamini nedeni ile damarlarda kanın pıhtılaşmasını önler.
 • İçerdiği demir minerali nedeni ile demir eksikliğine bağlı kansızlığı önler.
 • Kuşburnu çocukların büyümesinde ve gelişmesinde oldukça önemlidir, fakat ölçülü kullanılması gerekir. 1 yaş altındaki çocuklara verilmesi önerilmez. Çocuklarda kullanmadan önce mutlaka doktora danışmanızda fayda var.
 • Kuşburnunun iltihap önleyici özelliği bulunur. Kuşburnu çayı veya marmelatının düzenli kullanılması dizlerdeki kireçleme, eklem ve kıkırdak yapılarındaki bozulma, kıkırdakta incelme ve aşınma nedeni olan osteoartrit için çok fayda sağlar. ayrıca pek çok kişinin muzdarip olduğu dizdeki sıvı kaybına da faydalı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Hakkında Tuğçe Demir

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum, insan davranışları üzerine bir çok makale kaleme aldım, yüksek lisansımı psikoloji üzerine yapmaktayım.

Dikkatinizi Çekebilir

Zayıflamak İçin Kullanılan Ürünler Kişide Bağımlılık Yapıyor! – Bilgi Denizi

Zayıflamak İçin Kullanılan Ürünler Kişide Bağımlılık Yapıyor!

Psikiyatri uzmanlarını yapmış olduğu araştırmalara göre; zayıflamak için kullanılan ürünlerin bazılarında uyuşturucu ve keyif verici niteliğine sahip maddenin bulunabileceği hususunda uyarıyor. Ayrıca buna ekleyerek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir