Elektriklenen Saçlar İçin Doğal Çözümler Nelerdir? – Bilgi Denizi

Elektriklenen Saçlar İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Pek çok kadının ortak saç sorunları arasında yer alan elektriklenen saçlar, aynı zamanda mat ve bakımsız bir görüntüye de sebep olur. Elektriklenen saçlar için ve mat görünen saçlar için, evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve çok iyi sonuçlar alabileceğiniz, doğal formüller önermek istiyoruz sizlere. Daha ilk uygulamadan itibaren güzel sonuçlar alacağınız çözümler hakkında bilgi vermeye başlayalım..

Elma Sirkesi : Saçlarınız için kullanabileceğiniz en doğal ve en pratik bakım ürünü, elma sirkesidir. Elma sirkesi saçlara doal bir parlaklık ve canlılık kazandırırken, saçların elektriklenmesini de önlemeye yardımcı olur. Bunun için yapmanız gereken, 1 kaşık elma sirkesini 2 bardak su ile karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak yedirmektir.. Saçlarınızı tarayarak her yerine dağılmasını sağlayın. Ardından 5-10 dakika bekleyip iyice durulayın. Sirkedeki asit, saçın üst tabakasındaki parçalanmış kısımları yok ederek düz ve parlak görünmesini sağlar.

Karbonat : Karbonat ta tıpkı sirke gibi, saçları derinlemesine tezmiler. Saçların canlı ve parlak olmasını sağlar.  Bir avuç şampuana 2 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Ancak karbonatı yeni boyanmış saçlara uygulamayın. Aksi takdirde boya akabilir.

Aspirin : Saç bakımında oldukça iyi etki sağlayan aspirin, saçlarınızı onarıp, parlamasını ve canlanmasını sağlar.  Bir aspirini kırıp şampuanınızın içine atın. Saçlarınızı bu şekilde yıkayın. Bol ılık su ile durulayın.

Şekerli Su :  Bir bardak suya bir tatlı kaşığı şeker koyup karıştırın. Bu karışımı avucuna döküp ellerinizle masaj yaparak saçlara uygulayın. Saçlarınız yapışkan bir hal alacaktır. Çünkü sürdüğünüz şey aslında bir nevi ev yapımı saç spreyi.

Hakkında Tuğçe Demir

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum, insan davranışları üzerine bir çok makale kaleme aldım, yüksek lisansımı psikoloji üzerine yapmaktayım.

Dikkatinizi Çekebilir

ARF Dosyası Nedir, ARF Uzantılı Dosya Nasıl Açılır Açma Programı – Bilgi Denizi

ARF Dosyası Nedir, ARF Uzantılı Dosya Nasıl Açılır Açma Programı

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda nispeten yeni bir video uzantısı olan ARF formatını tanıtıyorum. ARF dosyasının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir