ARF Dosyası Nedir, ARF Uzantılı Dosya Nasıl Açılır Açma Programı – Bilgi Denizi

ARF Dosyası Nedir, ARF Uzantılı Dosya Nasıl Açılır Açma Programı

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda nispeten yeni bir video uzantısı olan ARF formatını tanıtıyorum. ARF dosyasının ne işe yaradığını, ne için kullanıldığını, hangi program tarafından üretildiğini ve hangi programlar ile izlenebildiğini kısaca özet şeklinde anlatıyorum.

Cisco WebEx Meetings: Online görüntülü görüşme yapma yazılımıdır.

Cisco WebEx Meetings: Ekip halinde bir proje üzerinde çalışma imkanı veren ve ekip arasında dosya paylaşımı yapma fırsatı sunan sunan bir yazılımdır.

Not: Yukarıda tanıttığım iki program da ücretlidir.

Cisco WebEx Meetings adlı programla çekilen videolar ARF uzantılı dosya formatında kaydedilir.

Bu dosyaları açmak yani çalıştırmak ve izlemek için ise Cisco WebEx Player isimli ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Cisco WebEx Player programını indirmek için buraya tıklayınız.

Dosya lisansı ücretsizdir ve boyutu yalnızca 17 MB.

Dilerseniz ARF uzantılı dosyayı doğrudan açmak yerine, formatını bilindik bir formata dönüştürerek daha kolay bir şekilde dilediğiniz programla açabilirsiniz.

Yine Cisco WebEx şirketinin sunduğu WebEx Recording Player programını kullanarak ARF uzantısını örneğin MP4 veya AVI dosyasına çevirebilir ve dilediğiniz bir medya oynatıcıyla açabilirsiniz.

Ayrıca dünyanın ücretsiz en iyi video dönüştürücüsü olan Any Video Converter programını kullanarak da ARF dosyasını başka bir video formatına çevirebilirsiniz.

Formatını dönüştürdükten sonra örneğin VLC Media Player ile sorunsuz bir şekilde açıp izlemek mümkün. Zaten dünyanın en iyi video izleme programı VLC Media Player yazılımıdır. Üstelik Türkçe ve ücretsizdir. Dilerseniz buradan yükleyebilirsiniz.

Bu arada Cisco WebEx şirketinin ürettiği tüm programların son derece kaliteli olduğunu ve ödenecek ücreti fazlasıyla hak ettiğini belirtmem gerekiyor. Dilerseniz öncelikle deneme sürümlerini indirip 30 gün boyunca ücretsiz deneyiniz. Eğer memnun kalırsanız, o zaman satın almanızı tavsiye ederim.

Eğer bu yazı sizin için faydalı olduysa, lütfen sosyal medya sitelerinde bir kez paylaşarak bize destek olunuz. Ayrıca arkadaşlarınız da faydalı bir makaleden hoşnut kalacaktır.

Hakkında Tuğçe Demir

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum, insan davranışları üzerine bir çok makale kaleme aldım, yüksek lisansımı psikoloji üzerine yapmaktayım.

Dikkatinizi Çekebilir

PDF Erişim Reddedildi Engellendi Hatası Çözümü – Bilgi Denizi

PDF Erişim Reddedildi Engellendi Hatası Çözümü

Bazen bir pdf dosyasını açmaya çalışırken bir hata oluştu, erişim engellendi veya erişim reddedildi gibisinden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir