Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir

0
75
Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir
Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir

Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir Zayıflamak için günümüzde en çok kullanılan yöntem ameliyat ile zayıflamaktır. Bu ameliyatlarda kullanılan iki yöntem vardır. Bunlar “mide by-pass”ı ve “tüp mide” ameliyatıdır.

Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir

Bu Ameliyatlar Nasıl Yapılır? Ameliyatlar genellikle kapalı yöntemle yani laparoskopik yöntem ile yapılır. Bu yöntemin tercih edilme nedenleri vücuda kesik atılmaması, estetik açıdan bir bozulmaya sebep olmaması. Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir ağrı ya da sancının en az düzeyde olmasıdır. Bu ameliyatı olan hastalar genellikle bir ya da iki gün içinde taburcu olabilirler. Normal hayat tempolarına da beş ya da on gün içinde dönebilirler.

Tehlikeleri Nelerdir? Obezite hastaları her türlü ameliyatta tehlikeyle karşı karşıyadır. Hastalar öncesinde aşırı yemek yemeye alıştıkları için ameliyat sonrasında yemek yeme alışkanlarını değiştirmeleri gerekmektedir. Bunun için hastalara psikolojik destek verilmelidir. Aksi takdir de hastalar bunalıma girebilir bu durum da hastalar için oldukça tehlikelidir.

Ameliyatla Zayıflama Yöntemleri

           Ameliyat sırasında da birçok risk söz konusudur. Hipoglisemi, organ zedelenmeleri, bağırsak tıkanıklığı gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Ameliyat sonrasında da enfeksiyon riski, kan pıhtısının hayati organlara giriş yapması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Ameliyatla Zayıflama Riskleri

Ameliyattan sonra görülen en tehlikeli problem, mideden vücuda sızıntılar olmasıdır.

Ameliyat sonrasında vücuda eskisi kadar gıda girmediği için, beslenmeden kaynaklı olarak vücuttaki mineral ve vitamin seviyesinde düşüşler meydana gelir. Eğer önlemi alınmazsa ciddi sorunlara sebep olabilir.

Mide eskisi kadar büyük olmadığı için sıvı tüketiminde problemler meydana gelir. Sıvı alımı yani su yetersizliğinden vücutta problemler meydana gelebilir. Bu yüzden su yemeklerden ayrı olarak yudum yudum içilmelidir.

Şeker ve şekerli yiyeceklerden hastanın ömür boyu uzak durması gerekmektedir. Şekerli yiyecekler kan basıncını etkileyerek yüksek tansiyona, yüksek kolesterole sebep olmaktadır. Ameliyatla Zayıflamak Tehlikeli Midir Bu değerler doğal olarak ameliyat sonrası hasta da risk yaratan unsurlardır. Mide ameliyatı yararları ve zararları ile her zaman doktorların ve hastaların son çaresi olarak görülmektedir. Öncelikle sağlıklı bir diyet ve spor programıyla kilo verilmeye çalışılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here